Pátý ročník NEXUS Rally se rychle blíží

Je to sotva pár hodin co skončil devátý závod virtuálního šampionátu TEAM RALLY 2016, kterým byla asfaltová EXE Rally. Týmy a jezdci se však hned po vyhlášení výsledků vydali na cestu na poslední podnik tohoto šampionátu. Tím bude již tradiční šotolinová NEXUS Rally s centrem ve městě Jagsov a uskuteční se v termínu 19.-25.dubna.

Ze startovní rampy však jezdci nesjedou v obvyklý čas nedělního rána, ale start se posouvá nezvykle na středu. Cíl soutěže bude následující úterý. Může za to změna formátu pořádání soutěží. Jezdci takto závodí celou sezonu, takže jsou již zvyklý a tato změna jim tak nebude dělat problém.

I letos na posádky čeká jarní soutěž v lesích na Českomoravské vrchovině. Organizační tým složený z tradiční trojice Jan Morávek, Jirka Jaroševský a Miroslav Kovaříček dokázala připravit jistě náročnou soutěž v krásném prostředí.

Více informací nám prozradil ředitel soutěže Jan Morávek: „Rok utekl jako voda a je před námi opět naším týmem pořádaná NEXUS Rally. Vypadá to, že letošní ročník bude nejen posledním pro NEXUS Rally, ale také to bude poslední soutěž seriálu TEAM RALLY v historii. To je pro nás velmi prestižní záležitost a uděláme vše pro to, aby pátý ročník tohoto závodu byl důstojným rozloučením s tímto prestižním a legendárním šampionátem.
Jelikož na předchozí ročníky byly velmi kladné reakce, podařilo se nám navázat opět spolupráci s místním zastupitelstvem a Lesní správou. Jejich velká podpora je pro nás velkým zlehčením našeho snažení o uspořádání kvalitní soutěže.
I pro nadcházející ročník se nám podařilo přinést pár novinek, které naši soutěž doufáme obohatí. Můžu prozradit, že na posádky čekají tři kompletně nové úseky. S jinými se vracíme do podoby z prvních ročníků a oproti loňsku se tak jejich směr otáčí. Celkově na posádky bude čekat přes 197 ostrých kilometrů, které se rozdělí do 26-ti rychlostních zkoušek. I letos tak využíváme maximálního možného počtu testů.“

Jak je patrné, i letos se je na co těšit. Na co konkrétně se dozvíme v několika následujících dnech. Proto sledujte týmové stránky NEXUS Racingu či facebookový profil šampionátu TEAM RALLY.