Zahájení příjmu přihlášek a malé představení tratě

Dnes ráno byla na stránkách pluginu RBR CZECH otevřena možnost přihlašování se do historicky posledního podniku seriálu TEAM RALLY. Tuto tečku napíše pátý ročník NEXUS Rally.

Mezi prvními přihlášenými se objevili jezdci domácího týmu nebo například Vlasta Válek (vůbec první přihlášený), Jan Kandler, Jakub Hoffmann či Jakub Rojek. V současné době čítá seznam necelých dvacet jmen. Jezdci, kteří vlastní licenci TEAM RALLY se do závodu mohou přihlásit ZDE. Tým pořadatelů věří, že se číslo počtu přihlášených vyhoupne přes 70 jezdců.

Novinkou v seriálu TR bylo letošní zavedení třídy historické skupiny B. Výběr vozů z této „zlaté éry“ rallysportu byl však omezen pouze na vozy s poháněnou zadní nápravou. V tuto chvíli se diváci v okolí Jagsova mohou těšit na (v Maďarsku divácky atraktivní) Lady VFTS. V pozadí však jistě nezůstanou vozy, které ve světě vodili taková jména jako Miki Biasion nebo Markku Alén. V ČR se s tmto strojem několikrát ukázal nedávno tragicky zesnulý "rallybohém" Beppe Volta Fanouškům tak musí být jasné, že se jedná o legendární Lancii 037 Rally.

Tolik k současnému seznamu přihlášených, teď se však trochu pojďme představit trať závodu. Tradičně je rally rozdělena na dvě etapy. Obě budou obsahovat třináct zkoušek. Celková délka NEXUS Rally je 197,1 kilometrů z nichž první etapa čítá 85,4 a etapa druhá úctyhodných 111,7 kilometrů.  Novinkou budou tři nové rychlostní zkoušky. Jedná se o Dolní Kovařovice (Shepherds Shield), Lukynov (East-West II) a paralelní specialku s názvem SSS NEXUS (SSS Mikolajky I). Tato divácká vložka se uskuteční jako devátá v pořadí na konci druhé sekce závodu. Fanoušci tak na vozech uvidí všechny šrámy, kterými posádky za předchozí čtyři zkoušky „zkrášlily“ své plechové miláčky.

Další novinkou v harmonogramu budou noční rychlostní zkoušky. Pořadatelé pro to zvolily celou poslední sekci první etapy, tedy rychlostní zkoušky Matyho Bystřice (Kolmenjarvet gravel), Jorgeho Řitku (Hyppyjulma gravel II), Štalmachov nad Adélkou (Pirka Menoko) a poprvé se jedoucí Dolní Kovařovice (Shepherds Shield).

Zbytek soutěže tvoří osvědčené úseky u Jagsovic (Prospect Ridge 2A), Dudovu Ves (Noiker), Hanzov (Chirdonhead II) nebo Circus NEXUS (PTD). Na této posledně jmenované RZ si to jezdci mezi sebou rozdají nejen o závěrečné pořadí v soutěži, ale též o bonusové body. PowerStage je letos další novinkou seriálu TEAM RALLY.

Závěrečné slovo opět dáváme Janu Morávkovi: „Rally jsme postavili na klasickém základu z minulých let a díky šikovným lidem mohli přidat i tři nové úseky. Doufám, že si je posádky oblíbí stejně jako některé jiné zkoušky. Já jsem zejména uchvácen z rychlostního testu v okolí obce Lukynov. Je to dlouhá a technická erzeta, která mi doufám bude vyhovovat. Další změnou po které jsme sáhli jsou noční zkoušky. Místní fanoušci se nás neustále ptali, zda-li na to máme odvahu a uspořádáme noční část rally. Vyslyšeli jsme je a tento „pokus“ pro letošek zařadili. Snad se to setká s úspěchem nejen u nich.“