Rozšíření seznamu přihlášených + harmonogram a plakát

Čas do startu pátého ročníku NEXUS Rally se každou vteřinou zkracuje. Logicky se tak tenčí i čas k přihlášení se do závodu. Od poslední tiskové zprávy přibyly zajímavá jména, pojďme tedy nahlédnout do aktuálního seznamu přihlášených.

RC1: Královská třída WRC je zatím tou nejobsazenější. K domácím borcům, kteří v této skupině tradičně bojují (Maty Honzek, Petr Fix) se pro tento závod připojí již jistý mistr kategorii historiků – Jirka Jaroševský. Populární Jorge dostal od týmu tento start jako odměnu za skvěle zvládnutou sezonu, když devět startů proměnil v osm vítězství. Na domácí rally tedy  nastoupí bez nominace s WRC. Konkrétně s vozem Hyundai i20 WRC 2016. Dalším přihlášeným je Vojta Uhlíř z týmu Kizz-me, Martin Kožíšek z Reva a v neposlední řadě velký favorit na vítězství Dennis Zeťák. Toho však občas trápí spolehlivost a tak uvidíme, jak se mu povede na poslední soutěži.

RC2: Kategorie RC2 vždy slibuje vyrovnané bitvy a nebude tomu jinak ani na NEXUS Rally. I zde již je přihlášena domácí dvojice Miroslav Kovaříček a Ondřej Vomočil. Domácí Kovaříček jistě bude útočit na vítězství, překazit mu to bude chtít dvojice z IF Motorsportu, Ondra Štolfa a Lukáš Valenta (jistý mistr této kategorie). O stupně vítězů a konečné druhé místo se pokusí zabojovat stále zrychlující Dan Klíma z Kizz-me, který je přihlášený s tradičním vozem Citroenem DS3 R5. I v této kategorii to vypadá na jedno zajímavé jméno, když se do čtyřkolky vrací Vašek Poustka z Iridia.

RC4: Vozům s přední poháněnou nápravou letos kralují stroje Ope Adam R2. Tento vůz sedlají obě posádky domácího týmu, za volantem s Lukášem Večeřou (také již jistý mistr kategorie) a Markem Dudou. Stejně tak loňský mistr Michal Streit z Kizz-me. Toho na startu doplní tradiční parťák Zdeněk Klíma, který se posadí do francouzského Peugeotu 208 R2.

H/B: V tuto chvíli nejméně obsazená skupina, když je přihlášeno pouhých sedm jezdců. Za domácí tým po odchodu Jirky Jaroševského odstartuje pouze Jan Morávek. Pro domácí závod se domluvil se svým největším soupeřem o druhé místo v této kategorii Janem Kandlerem (IF Motorsport), že si spolu opět zabojují s vozy východní provenience. Na oba tak v týmových stanech bude čekat vůz Lada VFTS. Do boje o vítězství tak je v tuto chvíli nejvíce pasován jezdec Kizz-me, Jirka Petera. Pořadatelům došla jeho přihláška s vozem Porsche 911 SC RS. Jeho kolega Jakub Rojek osedlá Lancii 037.

Do konce registrace však ještě nějaká chvíle chybí a tak se můžou výše uvedené informace ještě několikrát změnit. V tuto chvíli je přihlášeno 57 jezdců, ale chybí valná většina týmu Iridia. Pořadatelé z NEXUS Racingu však věří, že jejich přihlášky ještě dorazí.

Světlo světa dnes spatřili oficicální harmonogram a plakát soutěže. K nahlédnutí jsou v níže přiložených odkazech.

Harmonogram

Plakát

Některé z vás možná překvapí, že na plakátu je vyobrazený Kimi Raikkonen, který aktuálně závodí za tým Scuderia Ferrari ve Formuli 1. Kimi se rozhodl zavzpomínat na své rallyová léta a na NEXUS Rally ho uvidíme v roli předjezdce.