5.NEXUS Rally odstartovala

Dnes ráno sjely první posádky ze startovní rampy NEXUS Rally. Ta je tradičně umístěna na Vomočilově náměstí před místní radnici. Slavnostního startu se účastnil i starosta města, který odmávnul první soutěžní vozy a posádkám popřál hodně štěstí.

Jako první se na rychlostních zkouškách ukázali Tomáš Hradil (CRF) a Ondra Štolfa (IF Motorsport). Do soutěže se nakonec přihlásilo celkem 75 posádek, což je zhruba počet, který pořadatelé očekávali.  Je to opět o trochu méně než v loňském roce, ale obvyklý počet v porovnání s letošními závody.

Pojďme teď trochu nahlédnout do statistik letošní NEXUS Rally:

RC1 -  26 účastníků –  9x Ford Fiesta RS WRC 2014; 6x Hyundai i20 WRC 2016; 5x VW Polo R WRC 2016; 4x Citroen DS3 WRC; 2x VW Polo R WRC 2015
Favoriti na stupně vítězů: Dennis Zeťák, Maty Honzek, Martin Ptáček, Jirka Jaroševský, Martin Kožíšek

RC2 – 21 účastníků – 11x Škoda Fabia R5; 4x Ford Fiesta R5; 2x Citroen DS3 R5; 2x Peugeot 207 S2000 Evo Plus; 1x Škoda Fabia S2000 Evo 2; 1x Peugeot 208 T16 2015 R5; 1x Ford Firsta Mk VI S2000
Favoriti na stupně vítězů: Jakub Hoffmann, Miroslav Kovaříček, Lukáš Valenta, Daniel Klíma, Ondřej Štolfa, Jan Krygler, David Hrbáček

RC4 – 13 účastníků – 9x Opel Adam R2; 2x Peugeot 208 R2; 2x Škoda Fabia R2; 1x Renault Twingo R2 Evo
Favoriti na stupně vítězů: Lukáš Večeřa, Michal Streit, Zdeněk Klíma, Marek Duda, Jan Resl

H/B – 13 účastníků – 5x Lancia Rally 037 Evo II; 4x Porsche 911 SC RS; 3x Lada VFTS; 1x Renault 5 Maxi Turbo
Favoriti na stupně vítězů: Jirka Petera, Jan Kandler, Jan Morávek, Jakub Rojek

Nejobsazenější týmy: 9x NEXUS Racing, IRIDIUM RBR Team, EXE Racing, IF Motorsport

                                      8x CARLSBAD Rally Team, Kizz-me WRT

                                      6x MONTEK MOTORSPORT

                                      5x Czech Rally Fans RBR team

Na seznamu přihlášených se objevilo i pár neobvyklých jmen. Těmi nejpřekvapivějšími je čtveřice pilotů Montek Motorsportu. Dvojice Michal Šenk a Martin Kučera jsou přihlášeni s vozy kategorie R5. Druhá dvojice je přihlášená s Lanciemi 037 Rally, jsou jimi Karel Kuncl (poslední jednorázový start na HSF Rally při TR 2015) a Jan Dobeš (poslední start na Montek Rally v TR 2012).

Mezi další překvapení můžeme zařadit start letošního mistra v kategorii RC1 Jana Kryglera, který zavzpomíná na předchozí sezonu a odstartuje s Fabii R5 s nominací na body ve třídě RC2. Fanoušky seriálu TEAM RALLY naopak nepřekvapí ani jedno dámské jméno. Do závodu se přihlásila i Nina Marková.

 Rampa4

Pro přihlížející diváky, byl připraven i malý doprovodný program. Díky letošnímu vynechání rychlostní zkoušky Ostrovská Nová Ves (Sweet Lamb) chybí v harmonogramu soutěže populární NEXUS Aréna, která se nacházela na konci této RZ. Proto organizátoři přesunuli tradiční výstavu svých garážovaných vozů na náměstí, kde se bude nacházet po celý týden konání soutěže. Těšit se můžete na letošní mistrovský vůz Jirky Jaroševského - Lancii 037 Rally, dále pak na Porsche 911. Nechybí ani Peugeot 207 S2000, Abarth Grande Punto S2000, Ford Focus WRC 06, Mitsubishi Lancer Evo IX, Ford Fiesta S1600 či Lancia Delta HF Integrale, Ford Fiesta R5 a další. Do všech vozů bude umožněno si sednout a pořídit vzpomínkové fotografie.

Na náměstí je umístěn i skákací hrad, trenažér nárazu, ale i speciální simulátor, na kterém si fanoušci mohou vyzkoušet pocity závodníků a projet si jednu z rychlostních zkoušek NEXUS Rally.

Týden s NEXUS Rally bude dlouhý a pořadatelé doufají, že si tento závod užijí nejen přihlížející diváci, ale hlavně posádky na trati!

Přejeme všem hodně štěstí, příjemné zážitky a co nejméně nervů s překonáváním nástrah naší rally.