9.9.2013

Tisková informace před startem TEAM RALLY 2013

Start nového ročníku TR se nezadržitelně blíží a tak je čas si představit novinky, změny a očekávání, se kterými do něj NEXUS Racing nastoupí.  

První jasně viditelnou změnou jsou (jako každý rok) nové válečné barvy týmu. I letos je připravil Miroslav Kovaříček a na první pohled je jasně vidět, že se inspiroval barvami, se kterými v osmdesátých a devadesátých letech závodil Patrick Snijers. Většině z vás je tedy jasné, že se jedná o cigaretové barvy „BASTOS“. Pro tuto sezonu jsou navíc tyto barvy nachystány ve více variantách. A to červená, bílá a černá. Kovaři jsme se zeptali, jak se mu letošní skiny líbí a jak jsou pro něho náročné: Letošní skin se mě osobně líbí hodně, tedy hlavně jeho "klasická" červená verze. Měl jsem osobně možnost Patricka Snijerse vidět v akci a jeho barvy se mi vždy líbily. Co se týká náročnosti, tak je to zdánlivě lehčí skin, ale každý kdo někdy zkusil skinovat mi potvrdí, že jsou auta u kterých i udělat rovnou čáru je problém.  Doufám, že skiny se Vám budou líbit a přeji hodně štěstí v TR.“

Válečné barvy NEXUS Racingu 2014

Dalšími novinkami jsou jistě příchody a odchody jezdců a nově i jezdkyň! Hned po skončení minulého ročníku TR přišly do týmu tři členky něžného pohlaví. Určitě není tajemstvím, že se jedná o dvě manželky a přítelkyni našich stálých jezdců. S dívkami se ale bohužel nebudeme potkávat na tratích TR, ale jistě je během těchto závodů najdeme v zázemí týmu, kde se budou starat o catering, „hostesing“ a další důležité zákulisní věci.

Během letní přestávky odešli hned dva (na pluginu hodně známí ) jezdci. Jsou to Jakub Hoffmann a Honza Brablec. Oba se rozhodli odejít do obnoveného Carlsbad Rally Teamu. U obou jezdců se jedná o tým, se kterým prožívali jedny z prvních krůčků na pluginu a tak se není čemu divit, že se rozhodli odejít. NEXUS Racing oběma přeje hodně štěstí.

Díky odchodům se vedení týmu muselo na „poslední chvíli“ zabývat rozdělením nominací na novou sezonu. Naprosto jisté místo v nominacích bylo ve třídách S2000 a A8, které po loňské sezóně nedoznalo změn (S2000: Milan Ostrovský, Jan Morávek; A8: Miroslav Kovaříček, Ondřej Vomočil). Zbylé třídy budou pozměněny. Do královské třídy WRC se počítá se třemi jezdci. Konkrétně Janem Mořkovským, Markem Dudou a Miroslavem Kvasničákem. Pro první závod budou v nominaci první dva jmenovaní, ovšem podle výsledků se může během roku nominace měnit.

Ve třídě produkčních vozů se pro letošní rok zformovala úplně nová dvojice. Jedná se o Martina Plesníka a Petra Fixe. Oba se na společnou spolupráci těší a doufají, že se jim podaří vyjet nějaký slušný výsledek.

Nejvíce otazníků s nominací viselo ve třídě S1600. Nakonec se vedení týmu podařilo přesvědčit jednoho z „pracovně nejstarších“ členů týmu, aby se po třech sezonách vrátil opět na start TR. Tím je Michal Štalmach, který do sezony odstartuje s japonským vozem Suzuki Swift S1600. Druhým do party v této třídě je František Valena, který je v této třídě skoro již stálým inventářem.

Dále prozradíme, jaké má náš tým pro tuto sezonu ambice. Jistě nebude žádným překvapením, že největší naděje se vkládají do dvojice ve třídě S2000, kde budou naši jezdci obhajovat druhou a třetí příčku v hodnocení jednotlivců a také druhé místo v hodnocení týmů této kategorie. A jak vidí týmové šance manažer týmu Ondřej Vomočil? Máme před sebou další sezonu TR a čeká nás několik novinek. Jednak spoustu nových tratí, které dle mého názoru budou promlouvat do pořadí v jednotlivých podnicích, jednak návrat Carlsbad Rallye Teamu. Obě dvě věci jsou pro nás důležité a obě dvě budou mít vliv na naše očekávané výsledky. Návrat Carlsbadu nám vzal dva výborné jezdce - Jakuba Hoffmana a Honzu Brablece. 

Kdybych se měl vyjádřit k ambicím našeho týmu, vidím to asi takto: Pohyb našeho týmu v první desítce je dle mého povinností, když vše půjde dobře, myslím, že bychom mohli být v první pětce. Díry po odchodech jsme zacelili z vlastních řad a uvidíme, kam až se dostaneme.

Přeji všem z týmu i všem týmům hodně štěstí v následující sezoně TR 2013.“

Závěrem jen dodejme, že celý tým NEXUS Racing se těší na start nové sezony a na těsné souboje se všemi jezdci a týmy! Organizátorům přejeme klidný a bezproblémový ročník a všem pořádajícím týmům hodně sil k dělání textur a ladění všech maličkostí, které k tomu patří!